منو

قیمت و مشخصات فنی پورشه تایکان فاش شد


قیمت و مشخصات فنی پورشه تایکان

سال ۲۰۱۹ از اهمیت بالایی برای پورشه برخوردار بوده و به عنوان نقطه آغاز یک عصر جدید برای همیشه در تاریخچه کمپانی ثبت خواهد شد. این موضوع به خاطر آنست که خودروساز با سابقه آلمانی خود را برای معرفی اولین اتومبیل تمام الکتریکی خود آماده می کند.

این اتومبیل سبز تایکان نام داشته و شهریور ماه در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. با نزدیک شدن به زمان رونمایی رسمی تایکان، پورشه اخیرا کمپینی تبلیغاتی به راه انداخته و نمایش پروتوتایپ این خودرو در خیابان های بازارهای هدف را آغاز کرده است.

چند روز پیش و همزمان با برگزاری فستیوال سرعت گودوود، شرکت پورشه فرصت راندن پروتوتایپ تایکان را برای برخی نشریات فراهم کرده بود. ماهنامه انگلیسی Car Magazine یکی از این موارد بود که در حاشیه تست این خودرو، به اطلاعاتی جالب درباره مشخصات فنی و قیمت تایکان دست یافته است.

قیمت و مشخصات فنی پورشه تایکان

آنطور که این ماهنامه مدعی شده، در کنار نسخه ۶۰۰ اسب بخاری، پورشه نسخه های دیگری از تایکان را راهی بازار خواهد کرد. مدل پایه از این سدان الکتریکی به پک باتری ۸۰ کیلووات ساعتی مجهز شده و در دو تریم ۳۲۲ و ۳۷۶ اسب بخاری به فروش خواهد رسید. نیروی موتور در هر دوی این تریم ها به محور عقب ارسال می شود.

یک رده بالاتر از مدل پایه، نسخه Carrera 4S قرار می گیرد. این نسخه از پک باتری ۹۶ کیلووات ساعتی بهره برده و ۴۲۹ یا ۴۸۳ اسب بخار قدرت خواهد داشت. به گفته Car Magazine نیروی پیشرانه در Carrera 4S به هر چهار چرخ ارسال می شود.

قدرتمندترین عضو خانواده تایکان با پسوند توربو شناخته خواهد شد. پیشرانه این نسخه در مجموع ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۷۹ نیوتن متر گشتاور تولید نموده و هر چهار چرخ را به حرکت وادار خواهد کرد. تایکان توربو دارای گیربکس دو سرعته بوده و ظاهرا خواهد توانست به مدت ۱۰ ثانیه گشتاور خود را تا ۱۰۰۰ نیوتن متر برساند. به احتمال زیاد این حالت برای شتابگیری های لحظه ای کاربرد خواهد داشت.

طبق اطلاعات مجله Car Magazine مدل پایه تایکان حدود ۹۰ هزار دلار، نسخه Carrera 4S حدود ۱۰۰ هزار دلار و نسخه توربو حدود ۱۴۹ هزار دلار قیمتگذاری می شود.

پورشه تایکان توربو نسخه ای است که اطلاعات بیشتری از آن فاش شده؛ این خودرو شتاب صفر تا صد را در عرض ۳٫۲ ثانیه و صفر تا ۲۰۰ را در عرض ۱۰ ثانیه محقق می کند. نهایت سرعت تایکان توربو ۲۶۰ کیلومتر در ساعت و مسافت قابل پیمایش آن با یک بار شارژ ۵۱۵ کیلومتر اعلام شده است.

با توجه به روال مرسوم در کمپانی پورشه، در آینده نه چندان دور احتمالا شاهد توسعه نسخه توربو S با ۷۲۴ اسب بخار قدرت و نسخه سبک وزن تر و دیفرانسیل عقب GTS خواهیم بود.