Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L]
منو

فولکس واگن افسانه ای؛ سوپر اسپرت برقی ID R رکورد ۲۰ ساله خودرو فرمول یک را شکست


فولکس واگن افسانه ای

هنوز چند هفته از شکستن رکورد سریع ترین خودروی الکتریکی در پیست نوربرگ رینگ با ثبت زمان ۶ دقیقه و ۵٫۳۳۶ ثانیه توسط فولکس واگن ID R نمی گذرد که فولکس واگن با شرکت در یکی از مشهور ترین فستیوال های خودرویی جهان یعنی گوودوود در کشور انگلستان رکورد این مسیر را با ثبت زمان ۴۱٫۱۸ ثانیه جا به جا کرده است. پیش از این در سال ۱۹۹۹ راننده فرمول یک یعنی نیک هیدفیلد با خودروی فرمول یک مک لارن MP4/13 زمان ۴۱٫۶ ثانیه را در این مسیر به ثبت رسانده بود که پس از آن دیگر هیچ خودرویی این رکورد را ارتقا نداد.

پیش از این ID R که توانایی تولید ۶۷۱ اسب بخار قدرت را دارد رکورد مسیر بسیار سخت و کوهستانی پایکس پیک را شکسته بود و به نوعی در زمینه ثبت رکورد هتریک کرده است. البته فولکس واگن برای شکستن رکورد پیست نوربرگ رینگ تغییرات زیادی را در بخش آیرودینامیکی آن انجام داده بود. استفاده از یک بال عظیم الجثه و قطعات مهم آیرودینامیکی همچون اسپیلیتر و سیستم کاهش نیروی درگ از مهم ترین تغییراتی بوده که فولکس واگن بر روی این ابرخودرو الکتریکی انجام داده است.

فولکس واگن افسانه ای

فولکس واگن افسانه ای در یک همکاری مشترک با تیم RaceRoom امکان تجربه سواری کامل دیجیتالی با این ابرخودرو الکتریکی را در یک شبیه ساز (simulator) برای علاقه مندان فراهم کرده است که اطلاعات خود را مستقیما از خودروی اصلی دریافت می کند و مهندسین فولکس واگن نیز در ارتقا این تجربه به تیم RaceRomm کمک خواهند کرد.

اما جدای از تمام این رکورد شکنی ها فولکس واگن به دنبال جلب نظرها به سمت نسل جدیدی از محصولات تمام الکتریکی خود با نام ID است. به زودی فولکس واگن از اولین محصول این سری با نام ID 3 پرده برداری خواهد کرد که به نوعی مدل تمام الکتریکی خودروی تاریخی فولکس واگن یعنی گلف است اما پلت فرم این محصول به صورت کامل برای خودروهای الکتریکی توسعه داده شده است و به همین دلیل بسیار پیشرفته تر از مدل تمام الکتریکی نسل آخر گلف موسوم به گلف e خواهد بود. در ادامه مدل های بیشتری از سری محصولات فولکس واگن ID R روانه بازار خواهد شد.